۹ اپلیکیشن مناسب برای بهبود واژگان انگلیسی

بی­گمان داشتن دایره لغات وسیع مفید است. اگر شما با زبان انگلیسی سرو کار دارید تا حد زیادی به شما کمک می‌کند، اگر یک دانش‌آموز هستید به شما کمک خواهد کرد که بهتر بتوانید روی زبان انگلیسی مسلط شوید. به مرور زمان ما هزاران کلمه را یاد می‌گیریم اما اگر آن را استفاده نکنیم بی­گمان این کلمات را فراموش خواهیم کرد.

اگر ما مجبور به استفاده از آن کلمات شویم ممکن است این کلمات به این سادگی ها از ذهن ما خارج نشوند و ما می توانیم تا مدت­ها آن­ها را به خاطر بسپاریم. برای جلوگیری از فراموش کردن کلمات ما لیستی از ۹ اپلیکیشن مناسب برای بهبود واژگان را آماده کرده‌ایم با ما همراه شوید تا با آن­ها آشنا شویم.

اپلیکیشن مناسب برای بهبود واژگان

۱- اپلیکیشن PowerVocab: Vocab Word Game

خود و دوستانتان را با اپلیکیشن PowerVocab: Vocab Word Game به چالش انتخاب معنی مناسب کلمات بکشید. اگر اشتباه کنید اپلیکیشن خیلی سریع خطای شما را از بین می‌برد و کلمه مناسب را به شما نشان می‌دهد. هر زمانی که شما این چالش را انجام می‌دهید، نه تنها درک خود را در مورد آن کلمه تست می‌کنید، بلکه می‌توانید کلمات بیشتری را باز کنید. اگر می‌خواهید کلماتی را که اشتباه کرده‌اید بر روی گزینه Review کلیک کنید. شما از روی صفحه باز شده هر کلمه می‌توانید تلفظ، تعریف و تعدادی از جملات که از آن کلمه استفاده شده است، ببینید. بر روی گزینه Learn Words کلیک کرده و اپلیکیشن به صورت تصادفی به شما یک کلمه خواهد داد.

PowerVocab Vocab Word Game

اگر می‌خواهید کسی را به چالش بکشید، گزینه Challenge Other را ضربه بزنید تا بازی ۹۰ ثانیه‌ای را باهم انجام دهید در این بازی برای هر پاسخ درست ۱۰ امتیاز می‌گیرید و برای هر اشتباه ۱۰ امتیاز کم خواهد شد.

در دور اول معنی کلمه را با کلمه مناسب آن تطبیق می‌دهید اما در دور دوم باید کلمه مناسب را در جمله قرار دهید.

words-words-words

۲- اپلیکیشن Words, words, words!

 اپلیکیشن Words, words, words

اپلیکیشن دوم، Words, words, words است. در این اپلیکیشن با ضربه زدن بر روی گزینه Learn ویژگی‌های بیشتری از کلمات را یاد می‌گیرید، بنابراین می‌توانید یک کلمه تصادفی با معنی آن ببینید. اگر شما تلفظ آن نمی‌دانید، روی علامت بزرگنمایی گوشی ضربه بزنید تا تلفظ آن را بشنوید. اگر اکنون از یادگیری کلمات جدید خسته هستید بر روی گزینه Quiz (آزمون) و از بین گزینه‌های Word، Definition و Random quiz یکی را انتخاب کنید.

پس از پایان زمان آزمون، کار شما این است کلمه را مطابقت دهید. اگر شما یک انتخاب اشتباه داشته باشید، برنامه جواب صحیح را به شما نشان خواهد داد. اما نشان دادن معنی صحیح به معنی از دست دادن وقت شما برای جواب دادن به سوالات دیگر است. پس از پایان آزمون، می‌توانید پیشرفت و حتی زمان پایان آزمون خود را ببینید و می‌توانید خود را برای چالش‌های بزرگتر آماده کنید. این اپلیکیشن به طور پیش فرض برای مبتدیان تنظیم شده است. همچنین می‌توانید آن را بر اساس سه حالت Easy، Medium و یا Hard تنظیم کنید. سوالات آزمون را می‌توانید به جای ۵ مورد به ۲۰ سوال تغییر دهید.

۳- اپلیکیشن Vocab Builder

Vocab Builder

Vocab Builder نیز برنامه‌ای است که مطمئناً دانش شما را در مورد کلمات افزایش خواهد داد. این اپلیکیشن توسط Gordon L. Hempton توسعه پیدا کرد، Vocab Builder یک روش جالب، موثر و سرگرم‌کننده برای بررسی تست‌های GRE و SAT است. بازی Match the Word به شما یک کلمه با چندین معنی را می‌دهد که فقط یکی از معانی درست می‌باشد. اگر روی معنی نادرست کلیک کنید Vocab Builder از آن معنی خارج می‌شود، بنابراین تنها راه حرکت به جلو تشخیص درست معنی کلمات است. همچنین شما می‌توانید بازی Match the Definition یا pick Random را انتخاب کنید تا خود را به طور متناوب با کلمات معانی جدید به چالش بکشانید.

Vocab Builder را می‌توان به صورت رایگان از فروشگاه Play store دانلود کرد. نسخه رایگان این اپلیکیشن شامل تبلیغات نیز می‌باشد این تبلیغات فقط بین گزینه‌های پاسخ ظاهر شده و هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کند.

۴- اپلیکیشن Test Your English Vocabulary

 اپلیکیشن Test Your English Vocabulary

به جای مرور کلمات تصادفی، Test Your English Vocabulary، کارهای خاص‌تر مانند تست کردن شما بر روی کلمات را انجام می‌دهد. بر روی Word By Meaning و یا Meaning by Word ضربه بزنید و لیستی از آزمون‌ها شامل TOEIC، TOEFL، GMAT، SAT، GRE، MCAT، PCAT و ASVAB را مشاهده می‌کنید. بر روی هر یک از این تست‌ها ضربه بزنید می‌توانید یک مجموعه خاص از کلمات را بررسی کنید. درست همانند اپلیکیشن‌های واژگانی که قبلاً آن را بررسی کرده‌ایم، تست واژگان انگلیسی شما نیز لیستی از گزینه‌ها را نشان می‌دهد.

چیزی جالبی که در این برنامه وجود دارد این است اگر به سوالات پاسخ اشتباه دهید چراغی قرمز رنگ و اگر پاسخ صحیح دهید چراغ سبز رنگ روشن خواهد شد. علاوه بر این، این برنامه  به شما می‌گوید که کدام گزینه صحیح است. این مطمئناً برای افرادی مفید است که می‌خواهند اطلاعات را با رنگ‌ها مرتبط کنند.

اگر بر روی Dictionaries lets ضربه بزنید یک آزمون مناسب برای شما ظاهر خواهد شد. بازی Word Games شبیه Anagram، Code Word، Millionaire، Puzzle و Stop Word را بازی کنید. این اپلیکیشن شامل آزمون‌ها شنیداری نیز می‌باشد.

۵- اپلیکیشن Dictionary.com Flashcards

اپلیکیشن Dictionary.com Flashcards

Dictionary.com Flashcards به شما این اجازه را می‌دهد که لغات جدیدی را بسازید. برای اینکه به طور کامل از این برنامه لذت برید، شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و یا با فیس‌بوک به سیستم وارد شوید. هنگامی که وارد سیستم شوید، می توانید مجموعه‌‌ای از کارت هایی را که می خواهید، مانند Twelve absolutely ridiculous words، Essential Latin Roots: Para، Don’t be an Oxymoron را مطالعه کنید. هنگامی که مجموعه‌ای از کارت‌ها را برداشتید، احساس می‌کنید کارت‌ها در دستان شما است. یک کلمه بر روی یک کارت وجود دارد، می‌توانید بین کارت‌ها ضربه بزنید تا کلمات دیگر این مجموعه را ببینید. اگر می‌خواهید معنی کلمه را ببینید بر روی کارت ضربه بزنید.

اگر می‌خواهید تلفظ کلمه را بشنوید، بر روی دکمه بلندگو کوچک را در گوشه سمت راست بالای کارت ضربه بزنید و گوش دهید تا برنامه آن را تلفظ کند. پس از تمام شدن مطالعه مجموعه کارت‌ها، می‌توانید گزینه آزمون (Quiz) را برای امتحان خود بزنید. از پاسخ‌های خود اطمینان حاصل کنید چون برای هر سوال یک زمان معین وجود دارد.

به خانه بروید تا مجموعه‌های فلش‌کارت Dictionary.com را انتخاب کنید. اگر یک کلمه را پیدا کردید که دوست دارید، بر روی علامت + روی کارت ضربه بزنید و به مجموعه کارت‌های خود اضافه کنید. با این حال اضافه کردن یک کارت به مجموعه کارت‌ها نیاز به تغییر مجموعه کارت‌ها دارد. در این اپلیکیشن می‌توانید مجموعه کارت را با کلمات و معانی جدید ایجاد کنید. برای ذخیره مجموعه کارت‌ها، باید حداقل ۵ کارت را اضافه کنید. تبلیغات در برنامه وجود دارد، اما آنها فقط در پایین صفحه قرار دارند و در هنگام مطالعه شما نباید بیش از حد شما را اذیت کند.

۶- اپلیکیشن Miss Spell’s Class

اپلیکیشن Miss Spell’s Class

آیا شما دوست دارید املاء یک کلمه را بدانید؟ پس از اپلیکیشن Miss Spell’s Class استفاده کنید. در این برنامه ۲۰ کلمه به شما داده خواهد شد و شما باید درست نادرست بودن املاء آن را تشخیص دهید. باید از پاسخ خود مطمئن باشد؛ زیرا بعد از پاسخ نمی‌توانید آن را برگردانید.

برای هر اشتباه مجازات ده ثانیه‌ای برای شما در نظر گرفته می‌شود. پس از  هر آزمون اشتباهات خود را مرور کنید. می‌توانید دوستان فیس‌بوکی و توئیتری خود را به برنامه دعوت کنید تا بتوانید در اینجا با هم رقابت کنید. همچنین می‌توانید مخاطبین ایمیل خود را به برنامه دعوت کنید و املاء خود را با آن‌ها مقایسه کنید. Miss Spell’s Class را می‌توانید به صورت رایگان از Play Store دانلود کنید.

۷- اپلیکیشن SAT Vocabulary

اپلیکیشن SAT Vocabulary

یک اپلیکیشن مناسب برای بهبود واژگان انگلیسی ، این برنامه یک کلمه سفید رنگ بر روی صفحه سیاه رنگ را برای شما نشان می‌دهد. اگر معنی آن را می‌دانید می‌توانید بر روی Next ضربه بزنید و به کلمه بعدی بروید. اگر می‌خواهید معنی کلمه را بدانید بر روی کلمه ضربه بزنید. اگر شما از  قبل یک کلمه را می‌دانستید، می‌توانید بر روی علامت ضربه بزنید و Show Unmarked را از منوی گزینه‌ها انتخاب کنید. سپس برنامه همان کلماتی را برای شما نشان می‌دهد که انتخاب کرده‌اید.

هنگامی که از برنامه خارج می‌شوید هیچ نگرانی وجود ندارد چون کلمات به اول برنمی‌گردد. چارچوب برنامه بسیار ساده است. این سادگی باعث می‌شود کاربران خیلی راحت کلمات را مطالعه کنند اما شاید از نظر بعضی از کاربران محیط برنامه بسیار ساده باشد. با این حال یکی از مزایای SAT Vocabulary، نبود تبلیغات در این برنامه است پس شما به راحتی می‌توانید در کلمات دقت کنید بدون اینکه تبلیغات به شما چشمک بزند.

۸- اپلیکیشن English Vocabulary

 اپلیکیشن English Vocabulary

English Vocabulary این اطمینان را به شما می‌دهد که هر روز کلمات جدید را یاد بگیرید. وقتی که این برنامه را برای اولین بار نصب می‌کنید ۲۵ کلمه به شما داده می‌شود.  بر روی هر کلمه ضربه زده تا معنی، تلفظ و مثال‌هایی از کلمه را ببینید.

ظاهر برنامه خیلی زیبا نیست، اما به شما کمک می‌کند هر روز تعدادی کلمه را یاد بگیرد و در مجموعه کلمات خود ذخیره کنید. متاسفانه در این برنامه هیچ راهی برای تست واژگان یاد گرفته شده نیست. تبلیغات در بالای صفحه وجود دارد اما بسیار آشفته نیست. با این حال، هنگامی که روی یک کلمه ضربه بزنید، می‌توانید تبلیغات زیادی را در زیر معانی کلمه مشاهده کنید.

۹– اپلیکیشن uVocab – Vocabulary Trainer

 اپلیکیشن uVocab – Vocabulary Trainer

اپلیکیشن مناسب برای بهبود واژگان uVocab – Vocabulary Trainer توسط Zendroid توسعه داده شد. این برنامه این امکان را به شما می‌دهد که واژگان را یاد بگیرید و آن‌ها را تست کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید چند کلمه جدید، بر اساس حروف الفبا، به صورت تصادفی و یا همه کلمات را انتخاب کنید. مشاهده همه لیست کلمات در uVocab لیستی نسبتاً طولانی از کلمات را در اختیار قرار می‌دهد و با ضربه زدن بر روی هرکلمه می‌توانید معنی کوتاه آن، تلفظ، مترادف‌ها، تصویرهای برای کلمه و حتی جملاتی در مورد آن کلمه ببینید. برخلاف اپلیکیشن‌های دیگر، آزمون uVocab هیچ محدودیت زمانی ندارد. تا وقتی که خسته نشده‌اید، پاسخ دهید. پس از پایان پاسخ، می‌توانید موارد اشتباه را بررسی کنید. شما همچنین می‌توانید پیشرفت خود را از طریق گزینه History بررسی کنید.