شرکت یا سازمان شما فرقی نمی‌کند در ابتدای کار است یا در حال توسعه، به هر حال نیاز به ایجاد یک تیم درون سازمانی یا برون سپاری به یک شرکت که در ترجمه تخصص دارد، احساس می‌شود. اما بهترین گزینه برای شرکت یا کسب و کارتان کدام است؟

پیش از تصمیم‌گیری درباره این موضوع نگاهی به فاکتورهای آن بیندازیم:

۱- هزینه‌های ترجمه

یک تصور متداول غلط این است که بهره‌­گیری از منابع داخلی باعث صرفه­‌جویی در وقت و پول خواهد شد. متاسفانه تعدادی هزینه­ پنهان، مرتبط با استفاده از تیم درون سازمانی وجود دارد. ترجمه برون سپاری به یک ارائه­‌دهنده خدمات زبان (LSP)، مقرون به­‌صرفه‌­تر از استخدام و آموزش یک تیم درون سازمانی می‌­باشد.

برای مثال، حجم محتوا به طور مداوم و اساسی در حال نوسان است. یک تیم کوچک از مترجمین داخلی (درون‌تیمی) نمی­‌تواند افزایش غیرقابل پیش­بینی را انجام دهد و در زمانی که کار کم است بیکار بنشینند. از طرف دیگر، زمانی که کار را به یک ارائه‌ ­دهنده خدمات ترجمه می­‌سپارید فقط بابت کار تمکیل­‌شده پول پرداخت می­‌کنید.

بهتر از همه،کار با ارائه‌­دهندگان خدمات ترجمه، در را به روی تکنولوژی‌­های مقرون­ به‌ ­صرفه باز می‌­کند. برای مثال حافظه ترجمه Gengo از داده‌­های ترجمه­‌های قبلی برای کمک به صرفه­‌جویی در هزینه تا ۳۰ درصد استفاده می­‌کند.

۲- مدیریت گردش کار در ترجمه

داشتن مترجم­‌های درون سازمانی کار را برای تنظیم انجام پروژه‌­های فوری به منظور پاسخگویی به تغییرات لحظه آخری آسان می‌­کند. در هر صورت، پروژه‌­ها از نظر پیچیدگی متنوع هستند و ممکن است نیاز به مدیریت پروژه و پشتیبانی مهندسی و زبان‌شناسی اضافه داشته ­باشند.

معمولاً از مترجمان درون سازمانی انتظار نمی‌رود که بودجه، گاه‌شمار پروژه، داده‌های ترجمه یا هر موضوع دیگری که در طول فرآیند بومی‌سازی پیش می‌آید را مدیریت کنند.

مدیریت پروژه بخشی از روند کاری تیم برون سپاری است. در این گردش کار، یک تیم تخصیص‌یافته مسئول زمان پایان (ضرب‌العجل) و تحویل ترجمه می‌باشد. به علاوه این، مدیران پروژه تکنولوژی و دانش بهینه‌سازی فرآیند ترجمه را برای نیازهای ویژۀ پروژه شما دارند.

۳- کنترل کیفیت ترجمه

هیچ مکانیزم و شخصی بهتر از خودتان نمی‌تواند گنجایش و توانایی‌های شما و شرکت‌تان را بسنجد. اما در عین حال، تضمین کیفیت ترجمه با تعداد محدودی از متخصصینی که بر روی ترجمه­‌ها کار می­‌کنند ممکن است مشکل باشد.

وابستگی به منابع داخلی، انجام انواع مختلف محتوا را سخت می‌­کند. درحالیکه مترجمین شما ممکن است در تولید محتوای بازاریابی عالی باشند، اما رابط‌­های وب/اپلیکیشن یا مستندات فنی خارج از حوزه آن‌­ها باشد.

از سوی دیگر، ارائه‌­دهندگان خدمات ترجمه دسترسی بهتری به متخصصان مجرب در ترجمه انواع محتوا دارد. این ترجمه‌ها می‌تواند ترجمه متن، ترجمه فیلم، ترجمه مقاله یا هر ترجمه تخصصی دیگری باشد. در حالی که هیچ تضمین مطلقی وجود ندارد که حاشیه خطای شما صفر باشد (چون کیفیت ذهنی است)، ترجمه برون سازمانی تا حد زیادی احتمال اینکه ترجمه روی مخاطبان شما تاثیر مثبت داشته‌­باشد را افزایش می‌­دهد.

تجربه ترجمه گسترده یک مزیت بسیار بزرگ می‌باشد، زیرا ساختن یک تیم داخلی که به اندازه ارائه‌دهندگان خدمات ترجمه توانایی و تخصص داشته باشند، دشوار است.

۴- مقیاس­‌پذیری ترجمه

اندازه‌گیری مدیریت داخلی ترجمه با رشد کار، امری دشوار است. کار با یک تیم داخلی به این معنی است که تعداد متخصصان موجود برای شما بسیار محدود است، بنابراین اگر شرکت تصمیم به توسعه در بازارهای جدید دارد، دسترسی به منابع ترجمه اضافه سخت خواهد بود. همچنین ابزارهای تکنولوژی نوآورانه‌ای که به شما برای رشد برنامه بومی‌سازی کمک کند کم خواهید داشت.

ارائه‌دهندگان خدمات ترجمه به شبکه بزرگی از مترجمین واجد شرایط دسترسی داشته و برای بسیاری از زبان‌های مختلف پشتیبانی ارائه می‌دهند که این امر آن‌ها را قادر می‌سازد که هرمقدار از محتوای ورودی را بتوانند انجام دهند.

با کمک یک شریک ترجمه که عملکرد آن قابل اندازه­‌گیری باشد، به راحتی می­‌توانید زبان­‌ها و ویژگی­‌های جدید اضافه کنید. برای مثال اگر با Gengo کار می‌­کنید به بیش از ۲۰ هزار مترجم واجد شرایط دسترسی دارد که به شما کمک می­‌کند پروژه‌­های خود را در هر زمان و روزی از هفته به انجام برسانید.

بالاخره کدام بهتر است؟

در حال حاضر، می‌توانید همه فرآیند بومی‌سازی را خودتان انجام دهید. اما چرا خودتان را اذیت کنید؟ انتخاب انجام فرآیند درون سازمانی می‌تواند سنگین و بیش از حد پیچیده باشد.

با انتخاب برون سپاری، یک شریک مورد اعتماد می‌تواند با شما برای یافتن راه‌حل کامل و رشد در کنار شرکت خود کار کند و شما را برای تمرکز بر روی تجارت اصلی خود آزاد بگذارد.

نهایتاً اگر از نظر تجربه، زمان یا دانش در کمبود هستید نباید فرآیند درون سازمانی را انجام دهید. کار با یک شریک مجرب می­‌تواند همه تفاوت‌­ها را در کمک به دستیابی به حداکثر بازده در سرمایه­‌گذاری برای شما ایجاد کند.

ترجمه سازمانی