راهنمای کاربران

نحوه عضویت در سایت و ورود به سایت

به منظور ثبت نام در سایت دیجی مترجم و ثبت سفارش لطفاً وارد سایت Digimotarjem.com شده و گزینه ثبت نام کنید وسفارش دهید را انتخاب نمایید.این فرم دربرگیرنده اطلاعات شخصی شما جهت برقراری ارتباط می باشد. برای پر نمودن فرم ثبت نام به نکات زیر دقت فرمائید :

 • وارد نمودن مواردی که با علامت ستاره مشخص شده اند، اجباری است.
 • حداقل طول مجاز برای کلمه عبور،چهار حرف می باشد.

نحوۀ ثبت سفارش

پس از ورود به حساب کاربری، در صفحه “خانه”، از طریق دکمه ثبت سفارش جدید وارد این بخش شوید.

اطلاعاتی که برای ثبت سفارش نیاز است، عبارتند از:

 • نوع سفارش
 • زمینۀ ترجمه
 • زبان مبدأ و مقصد
 • موضوع
 • تاریخ درخواستی تحویل ترجمه

پس از بارگذاری فایل مورد نظر، کاربر می بایستی گزینه “آپلود فایل” را انتخاب کند و در مرحله بعد می بایستی موارد الزامی مذکور را تکمیل و نسبت به انتخاب گزینه “ثبت و مرحله بعد” اقدام نماید. شایان ذکر است که بسته به تعداد کلمات فایل ارسالی و زمان مورد نظر جهت ترجمه سفارش مذکور، سامانه دیجی مترجم بصورت خودکار امکان انتخاب نوع ترجمه “فوری و نیمه فوری” را در اختیار کاربر قرار می دهد.

سطوح کیفی

تمامی سفارشهای انگلیسی به فارسی در 3 دسته طلایی، نقره ای و برنزی و سفارشات فارسی به انگلیسی در 2 دسته طلایی، نقره ای قرار می گیرند. بعلاوه، زبان های دیگر فقط در سطح طلایی ترجمه می شوند.

نحوه پرداخت

کاربر در این قسمت می تواند سطح ترجمه را به همراه زمان آن مشاهده کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب و نوع پرداخت را مشاهده کند.

مترجم انتخابی: چنانچه قبلاً نمونه ترجمه ارسال کرده اید و یا از سفارش های قبلی خود رضایت داشته و تمایل به انتخاب مترجم خاصی دارید کافیست شماره سفارش قبلی خود و یا شماره مترجم را وارد نمائید تا کار شما مستقیم در حساب کاربری مترجم قرار گیرد. بدیهی است چنانچه مترجم امکان انجام سفارش شما را نداشته باشد، سفارش شما توسط مترجم دیگری انجام خواهد شد.

نکته بسیار مهم 1: چنانچه مشتری اقدام به ثبت سفارش نموده و پس از رویت مبلغ، اقدام به واریز وجه نماید اما پس از بررسی مدیریت سایت، مغایرتی میان هزینه واقعی ترجمه و مبلغ واریزی مشتری مشاهده گردد، آن هنگام مشتری می بایستی نسبت به واریز مبلغ مابه التفاوت اقدام نماید و تصویر فیش واریزی را اسکن و بارگذاری نماید.

نکته بسیار مهم 2: چنانچه مشتری اقدام به ثبت سفارش نموده و پس از رویت مبلغ، اقدام به واریز وجه نماید اما پس از واریز (حداکثر تا 4 ساعت) از انجام ترجمه منصرف گردد، هزینه واریزی پس از طی مراحل اداری و مالی به شماره حساب/کارت ایشان عودت داده می شود اما اگر مشتری پس از طی شدن مدت زمان مذکور (بیش از 4 ساعت) درخواست عودت هزینه نماید، 10 درصد از کل هزینه واریزی کسر می گردد و مابقی مبلغ پس از طی مراحل اداری و مالی به شماره حساب/کارت ایشان عودت داده می شود.

نوع پرداخت

کاربران محترم می توانند به 2 طریق ذیل نسبت به واریز وجه ترجمه اقدام فرمایند؛

 • پرداخت آنلاین: چنانچه کارت شتاب شما رمز دوم دارا می باشد، شما قادر خواهید بود از طریق درگاه بانک ملت پرداخت سفارش خود را انجام دهید (پرداخت با کلیه کارت های عضو شتاب امکان پذیر می باشد).
 • واریز بانکی: در این روش پرداخت ابتدا شماره حساب یا شماره کارت موسسه را انتخاب می نمائید و سپس با مراجعه به بانک پاسارگاد یا دستگاهATM پرداخت سفارش را انجام می دهید و سپس مجدد به سایت مراجعه و در بخش واریز بانکی اطلاعات واریزی شامل تاریخ˛شماره فیش یا شماره ارجاع را ثبت نمائید.

* انتخاب صحیح بانک واریزی برای تائید فیش ثبت شده شما ضروری می باشد.

* لطفاً مبلغ سفارش کامل پرداخت شود زیرا در غیر این صورت فیش ثبت شده قابل تائید نخواهد بود.

نحوه پیگیری و دریافت ترجمه سفارش

پس از اتمام مرحله پرداخت از طریق ایمیل و  پیامک اطلاع رسانی ارسال سفارش برای ترجمه انجام خواهد شد. همچنین، پس از اتمام ترجمه، متن ترجمه شده توسط مترجم بر روی سایت قرار می گیرد که از طریق پیامک و ایمیل به کاربر اطلاع رسانی می شود و کاربر باید به سایت مراجعه و فایل ترجمه را، که بر روی سر برگ موسسه دیجی مترجم نیز قرار گرفته است، دانلود نماید.

گارانتی کیفی سفارش

موسسه دیجی مترجم جهت احترام به حقوق کاربران کلیه سفارش ها را به مدت 72 ساعت پس از تحویل سفارش گارانتی می نماید.

منظور از گارانتی کیفی این است که چنانچه ترجمه دارای ایراد باشد با بررسی تیم کنترل کیفی و تائید اعتراض کاربر 2 راه جهت رفع مشکل در نظر گرفته شده است.

 • چنانچه اشکال های مشاهده شده در حد قابل پذیرش باشد، سفارش ترجمه توسط مترجم قبلی شما و یا مترجم دیگری با صلاحدید تیم کنترل کیفی مجدداً ویرایش خواهد شد.
 • چنانچه سفارش از کیفیت لازم در سطح خود (برنزی˛نقره ای و یا طلائی) برخوردار نباشد سفارش شما مرجوع و توسط مترجم دیگری مجدداً ترجمه خواهد شد.

تحویل بخش به بخش

چنانچه حجم سفارش شما بیش از 12000 کلمه باشد، سفارش شما در چندین بخش تحویل داده خواهد شد که در تحویل بخش به بخش شما می توانید پس از بررسی بخش تحویل داده شده نظر خود را جهت ادامه کار و یا اصلاح اشکالات احتمالی اعلام نمائید تا در زمان نهایی ترجمه با کیفیت بالاتری دریافت شود.

پشتیبانی

ارتباطات در موسسه دیجی مترجم علاوه بر تلفن و ایمیل به شکل ارسال پیام از بخش پشتیبانی است. پشتیبانی روشی درون سازمانی و وسیله ای برای ارتباط کاربر و بخش های مختلف سایت است. به منظور ارسال پیام جدید لازم است از منوی پشتیبانی گزینه “درخواست پشتیبانی جدید” را انتخاب کنید، متن مورد نظر را در کادر مربوطه بنویسید، مخاطب را انتخاب کنید و سپس روی دکمه ارسال کلیک کنید.

مشخصات کاربری

شما می توانید در بخش مشخصات کاربری، اطلاعات پروفایل خود شامل نام، نام خانوادگی، پست الکترونیک، گذرواژه، موبایل، آدرس و کدملی و عکس را ویرایش کنید.

مدیریت مالی

شما در بخش مدیریت مالی می توانید فهرست مالی ترجمه هایی را که در موسسه دیجی مترجم ثبت کرده اید مشاهده کنید. در این فهرست می توانید هر ترجمه ای را که به ثبت رسانده اید به همراه مبلغ و تعداد کلمات و زمان ارسال سفارش مشاهده کنید.