در این مقاله قصد داریم لیستی از 5 اپلیکیشن ترجمه ساده و قابل ­درک را که از طریق ارائه خدمات ترجمه تخصصی، ابزاری برای شکست  سد ارتباط کلامی محسوب می­شوند را برای شما معرفی کنیم

1) iTranslate voice

این برنامه حاوی خدمات ترجمه و دیکشنری است و به مسافران اجازه می­دهد با بیان یک عبارت، ترجمه آن را به­ صورت شفاهی دریافت کنند. ویژگی AirTranslate در این برنامه، دو کاربر را به­ صورت وایرلس به یکدیگر متصل می­کند و این امکان را به ­وجود می ­آورد که آن­ها بتوانند به زبان مادری خود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و مکالمۀ همزمانِ ترجمه شده ­ای داشته باشند.

لینک دانلود

2)    iVoice Translator Pro

اپلیکیشن ترجمه iVoice Translator Pro می­تواند به­  عنوان یک مترجم دوجانبه میان افراد عمل کند. این برنامه با ترجمه صحبت­های افراد، امکان مکالمه را برایشان ایجاد می­کند. سایر برنامه­ ها نیز دارای این قابلیت ترجمه هستند، اما iVoice دارای یک محیط ارتباطی و برای کاربر مورد­پسندتر است.

لینک دانلود

3)   Word lens

یکی از محبوب­ترین مترجم­های دیداری Word lens  است که می­تواند یک عکس از متن نوشته­ شده، منوی غذاها و یا علائم خیابان­ها بگیرد و آن را به زبان کاربر ترجمه کند. اخیراً گوگل سهام شرکت تولید کننده این برنامه را برای اضافه کردن آن به خدمات Google Translate (وبسایت ترجمۀ متون به زبان­های مختلف) خریداری کرده است. word lens زبان­های انگلیسی، روسی، اسپانیایی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و پرتغالی را پشتیبانی می­کند.

لینک دانلود

بیشتر بخوانید:

تفاوت های ترجمه درون سازمانی و ترجمه برون سپاری شده

4)    Waygo

برای مسافرانی که رفت­ و­آمد زیادی به آسیا دارند، اپلیکیشن ترجمه Waygo گزینۀ مناسبی است. این برنامه تنها برنامه­ ای است که ترجمه دیداری فوری حروف و علائم چینی و ژاپنی را ارائه می­دهد. دو زبانی که امروزه اهمیت فراوانی در تجارت جهانی کسب کرده ­اند و اهمیتشان نیز رو­ به ­افزایش است. این برنامه، ترجمه به زبان کره ­ای را نیز به زودی پشتیبانی خواهد کرد.

لینک دانلود

5)   iStone Travel Translation

برای مواردی که استفاده از اصطلاحات مرسوم محلی بهتر از ترجمه مستقیم است، این برنامه دارای پایگاه داده­ای متشکل از 300 عبارت مرسوم روزانه به زبان­های متعدد است.

لینک دانلود

ترجمه متون تجاری